Haber

Yıkılan caminin minaresindeki hilali almak için her gece minareye çıkar.

Yıkılan caminin minaresindeki hilali almak için her gece minareye çıkar.

MALATYA – Malatya’da 6 Şubat depremlerinde yıkılan Eski Cami’nin minaresindeki hilali almak için her gece minareye çıkan gençler mahalleliyi çileden çıkardı.

Yeşilyurt ilçesine bağlı Kiltepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Ehramcı Caddesi üzerindeki Eski Cami yıkılırken, minaresi ayakta kaldı. Mahalle sakinleri tehlikeli olduğu gerekçesiyle minarenin yıkılmasını isterken, çevrede ailesiyle birlikte yaşayan ve psikolojik sorunları olduğunu ifade eden FU, minareye binmek için her gece minareye çıkmaya çalıştı. mahalle sakinlerini rahatsız etti.

Kiltepe Mahallesi Muhtarı Cemal Demirtaş, gencin bir aydır her gece düzenli olarak minareye çıktığını belirterek, “Depremde hasar gören eski camimiz 3 ay önce yıkılırken minaresi ayakta kaldı. Polis her gece buraya gelir aile ile nöbet tutar Minarenin kapısına kaynak yaptık kaynağı bozup tekrar minareye çıkıyoruz Kendini şartlandıran hilali alacağım diyor her akşam çıkıyor Hilali almak için saat 20.00’de. Minarenin bir an önce yıkılmasını istiyoruz.” konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu