Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yola devam

28 Mayıs seçimlerinin ardından Türkiye, yeni kurulan Bakanlar Kurulu’na kilitlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’de göreve başlamasının ardından vatandaşlar yeni kabineyi merakla beklemeye başladı.

Saat 22.00’de Cumhurbaşkanı Erdoğan kameraların karşısına geçerek yeni kabineyi açıkladı.

Fahrettin Koca devam ediyor.

Açıklanan kabinede en dikkat çeken isimlerden biri de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Koca’yı bir dönem daha Sağlık Bakanı olarak atadı.

Çalışmalarıyla takdir edildi

Bir önceki kabinenin en çalışkan bakanları arasında ortada gösterilen Fahrettin Koca, özellikle Kovid-19 salgını ve Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem dönemindeki çalışmaları ile takdir toplamıştı.

Ülke genelinde art arda yükselen şehir hastaneleriyle Türkiye, Kovid-19 pandemisinde dünyanın en başarılı çalışmalarından birine imza attı.

‘Evde Sağlık Hizmetleri’ alanında Türkiye’ye yeni bir çağ getiren Bakan Koca, özellikle sağlık çalışanlarının haklarının korunması konusunda da değerli çalışmalar yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kimdir?

Dr. Fahrettin Koca, 2 Ocak 1965’te Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu şehirde, liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve tıp doktoru ünvanını aldı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamlayarak 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

Çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal yöneticilik görevlerinde bulunan Fahrettin Koca, kurucusu olduğu ve başkanlığını yaptığı sağlık kurumlarında Türkiye’nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda değerli atılımlara imza attı. Lideri olduğu Türkiye Eğitim, Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürütmüştür.

Koca, evli ve dört çocuk babasıdır. Dış Ekonomik Tahviller Kurulu (DEİK) Eğitim Komisyonu İstihdam Kurulu Başkan Yardımcılığı, Vakıf Üniversite Hastaneleri Birliği Başkanlığı ve Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komisyonu Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir.

hilvanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu